НОВИНИ

Шефовете нямат право да глобяват работници при нарушаване на трудовата дисциплина

Работодателят ми постоянно ме глобява със суми от 20 и 50 лв., защото според него „нарушавам трудовата дисциплина”. Има ли законово основание да ми налага такива глоби? В. Тодоров, гр. Враца Отговор: Съгласно чл. 272, ал. 1 от Кодекса на труда (КТ) без съгласието на работника или служителя не могат да се правят удръжки от […]